Logo www.stopquadom.pl
Rzecz jest o tym, co zobaczysz w Polsce zwłaszcza wschodniej gdy zrobisz się całkiem przezroczysta y ...
wtorek, 30 listopada 2010
Chodźmy

Zapomnieliśmy jak chodzić. Dziwimy się tym, co jeszcze umieją. Stoimy w korkach klnąc i złorzecząc na nie odśnieżone drogi, nie posolone asfalty, wyślizgane koleiny.

chodzmy

Mamy za złe i nienormalne to, czym przyroda nas częstuje w każdy grudzień, styczeń, luty. Nasze piękne autka, wycackane niczym California dream grzęzną w hałdach "skandalicznego epicentrum" zimowego ataku. I znów powtarzamy frazesy o drogowcach. I znów psioczymy na drogówkę, pogodę, mróz, brak czarnych - "normalnych" jezdni. Tak, tak to wszystko nam się należy jak psu buda (z klimą). Mamy mieć czysto, sucho i pewnie. Ma lśnić i chodzić jak w zegarku. Tak, byśmy mogli w swoim coupe dotrzeć szybciorem przed plazmowy ekran i zatopić zęby w wyjętym z plastiku czipsie. Ulecieć w krainę gdzie rządzi ład i porządek autorstwa reżysera Spielberga, gdzie wszystko jest przecież "normalne" - nie to co u nas. U nas jest skandal i tragedia. Hujnia, koszmar i masakra.

Słowa się zdewaluowały, nie znaczą już to co zwykle. Nasza świeżo nabyta umiejętność przerysowywania wzięła się chyba z sitcomów, bo chyba nie z doświadczeń pokoleń. Jeszcze nie dawno dwugodzinna kolejka to był "pikuś". Autobus - jak wziął - to człek był szczęśliwy, a jak się maluch trafił na kartki to fuksiarz jakich mało.

Nie pamiętamy, nie umiemy pamiętać, czy nie chcemy?

Może zbyt dawno nie było już wojny. Ona porządkuje znaczenia słów.

środa, 17 listopada 2010
Lecz na wschodzie przynajmniej życie płynie zwyczajnie...

krasnystaw

Tagi: Krasnystaw
19:12, wioskowyglupek
Link Dodaj komentarz »